zpět na všechny restaurace zobrazit další restauraci
co najdu v marketu
FÆNCY FRIES

FÆNCY FRIES

FAENCY FRIES Manifesto

Rezervujte zde

FÆNCY FRIES je mladý street food koncept původem z Ostravy. Naším povoláním je vyrábět skvělé hranolky a domácí dipy z čerstvých a lokálních surovin nejvyšší kvality.Věříme, že i tak prostá věc jako jsou hranolky, můžou být skvělým jídlem, když se do něj investuje správné množství energie a času. Našim cílem je vytvořit kvalitní fast food občerstvení s jednoduchou a sofistikovanou nabídkou.

NAŠE BRAMBORY

Výroba našich skvělých hranolek začíná daleko před dveřmi našich provozoven na polích našich dodavatelů. Klíčovým faktorem k výrobě je výběr správných brambor. Dbáme na to aby naše hranolky byly vždy z brambor vypěstovaných v České Republice, v podhůří Beskyd nebo na Vysočině. Vynakládáme maximální úsilí, abychom udrželi stejně vysokou kvalitu našich brambor v průběhu celého roku, a proto s našimi dodavateli vždy důkladně konzultujeme výběr správné odrůdy, která pak podstupuje náročné testování, než jsou hranolky servírovány našim hostům.

NAŠE PŘÍPRAVA

Hranolky připravujeme podle vlastního receptu, který je inspirován vlámským postupem přípravy. Rozkrojené, čerstvé brambory se smaží dvakrát. Nejdříve po delší dobu na nižší teplotu a poté po kratší dobu na vyšší teplotu. Smažíme výhradně na rostlinném oleji, který je bez výrazné příchuti - pouze ten podtrhne pravou chuť brambor, a také zajistí, že naše hranolky jsou vhodné jak pro vegetariány, tak i vegany. Posledním krokem před servírováním je pouze dosolení alpskou solí ve správném množství, které podtrhne celkovou chuť.

mohlo by se vám líbit