zpět na výpis zobrazit další post

5 důvodů, proč si nepořizovat psa

5 důvodů, proč si nepořizovat psa

Je téměř nemožné, abyste mohli najít nějakou chybu na psech. Rozhodli jsme se však udělat experiment a pokusit se najít alespoň pět důvodů, proč byste si neměli pořizovat psa.

Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.– Roger Caras

Skoro každý člověk na této planetě miluje psi a existuje nesčetných důvodů proč. Jak bychom je také mohli nemilovat? Jen se podívejte na ty roztomilý chlupatý tvory se šťastnými a upřímnými pohledy. Jsou připraveni s vámi trávit veškerý svůj čas. Jsou důvodem, proč vyrazíte na ranní procházku nebo jen tak ven na vzduch.

Na oslavu Mezinárodního dne psů, který je 26. srpna, vám povíme 5 důvodů, proč si psa nepořizovat. Pojďme si tedy představit, že psi mají také své stinné stránky. Jaké to mohou být?

 

1. ZLODĚJI JÍDLA

Dog and food at Manifesto Market Dog and food at Manifesto Market Child and a dog at Manifesto Market

Představte si, že jste si konečně vyzvedli vaše Faency Fries v Manifestu. Přišli jste tam se svým chlupatým Skotským teriérem a oba dva cítíte tu neodolatelnou vůni čerstvě připraveného jídla. Při cestě hledání místa k sezení se vám v hlavě promítají představy o tom, jak se konečně zakousnete do křupavě zlaté hranolky se švestkovou omáčkou a vychutnáte si směs sladko-slané chuti. Konečně si sednete, naberete si hranolky obalenou ve švestkové omáčce a se zavřenýma očima a s chutí se přibližujete ke svým ústám. Už je skoro v puse, když v ten moment vám váš mazlíček sní milovanou ranolku přímo z ruky. A to se stává pokaždé, když si chcete vychutnat vaše jídlo. P O K A Ž D É!!!

2. ŽÁRLIVÝ PŘÍTEL

A couple with a dog at Manifesto market Dog at Manifesto Market A couple with a dog at Manifesto Market

Procházíte se klidnou Prahou se svými přáteli a se svým psem. Všichni sdílí své novinky, emoce a plány. Váš Shiba-Inu má nejraději, když je obklopené lidmi. Po chvíli si ale všimne, že na něho všichni skoro zapomněli. "Proč na mě nemluvíte? Proč už mě nehladíte?" pomyslí si. To ho nenechá klidným a začne se dožadovat pozornosti. Váš pes vás začne zběsile táhnout dopředu, skákat na vaše přátele, kňučet a dělat na vás ty své roztomilé psí oči. Výsledkem je, že samozřejmě dostane veškerou žádanou pozornost a vy jste zůstali bez psa i bez přátel. Všichni si totiž hrajou s ním.

 

3. PSÍ SLÁVA NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Dog at Manifesto Market Girl with a dog at Manifesto Market Funny dog at Manifesto Market

Když si pořídíte psa, nastanou viditelné změny nejen ve vašem osobním životě, ale také ve vaší fotogalerii a na vašem profilu na sociálních sítích. Psí srst se krásně leskne na slunci. No podívejte, váš čtyřnohý mazlíček upoutal veškerou pozornost návštěvníků Manifesta – příležitost zachytit tento moment na Instagram! Váš mops je unavený – perfektní čas přidat fotku s hashtagem #sleepingtime. Možná můžete začít pracovat pro svého psa. Co takhle na pozici psí PR manažer nebo fotograf?

 

4. PSÍ MÉDIUM

Dog at Manifesto Market Shocked dog at Manifesto Market Shocked dog at Manifesto Market

Klidný páteční večer. Sedíte s dekou na gauči a sledujete váš oblíbený seriál a u toho si vychutnáváte The Craft burger dovezený přes rozvoz až k vaším dveřím. Váš milovaný labrador si v klidu odpočívá vedle vás. Najednou upírá zrak na jedno místo v temné chodbě. V té chvíli si jen řeknete, že tam zřejmě proletěl nějaký hmyz. Poté však pes začne hlasitě štěkat do prázdna a vy si začnete přemýšlet, kde je to SOS tlačítka na vašem mobilu. O pár minutek později váš mazlíček z ničeho nic přestane štěkat a opět si lehne a položí si na vaší nohu hlavu. Stále nevěříte v duchy?

 

5. ŽIVÝ BUDÍK

Dog and lights Dog at Manifesto Florenc Dog and a person at Manifesto Market

Milujete spánek? No... pak pes není vaší volbou. Pes je živé stvoření, které chce jíst a chodit na procházky. A také nerad čeká. Jestli váš maďarský ohař něco chce, tak to také dostane. Co takhle ranní masáž s psími packami? Nebo ranní vyjící serenádu za dveřmi?

Samozřejmě vše, co je napsáno výše berte s nadsázkou. :) Manifesto je místo vhodné pro psy, jste vždy vítání se svými čtyřnohámi přáteli.

Autor: Veronika Yashkina

-----------------------------------------------------

Přečtěte si zde další články Manifesta.

sdílet