zpět na výpis zobrazit další post

Mé první dojmy z Manifesta

Mé první dojmy z Manifesta

Manifesto Market, místo v Praze, kde vám na stůl přistane něco nového

Manifesto Market je místo pod širým nebem, které je lemováno špičkovými restauracemi z celého světa. Ve městě najdete dvě taková místa a to na obou stranách řeky. Já měla to štěstí, že jsem navštívila obě dvě. 

Nebyla jsem si úplně jistá co očekávat. Zdálo se to jako jeden z dalších multikulturních marketů, jejichž trend v jiných metropolitních městech po světě neustále roste a já osobně si ho velmi oblíbila. Avšak Manifesto nejen že naplnilo moje očekávání, ono ho překročilo. 

Obě místa jsou mini labyrintem stánků s jídlem a obchůdků. Koncept marketu pod širým nebem zůstává věrný kořenům pivních zahrad v Praze. Pouze restaurace jsou zakryty střechou. Většina míst k sezení se nachází pod velkými černými deštníky, doplněné elegantními ohřívači, takže posezení ve velkých skupinách či mále setkání je vítáno za každého počasí.

Při mé první procházce Manifestem, mě každá restaurace zavedla do jiné země. Cítila jsem vůni vietnamského vývaru, amerického BBQ a indického kari. Netřeba dodávat, že se bylo těžké rozhodnout, co sníst. Místo klasické objednávky několika druhů masa s omáčkou a bramborami, jsem se těžce rozhodovala mezi tacos a talířem hummusu. I z tohoto důvodu bych doporučila zajít do Manifesta s velkou skupinou přátel, se kterou můžete sdílet několik chuťových zážitků.

Rozhodla jsem se pro pokrmy, na které se Češi nespecializují, abych viděla, jak si s nimi poradí. V marketu na Florenci jsem si dala Poké, indická křídla na kari a jako zákusek jsem vyzkoušela palačinky Minnie's. O týden později jsem na Smíchově ochutnala čtyři tacos s guacamole.

Manifesto pomáhá Praze udělat krok dopředu v gastronomii a celkovému smýšlení o jídle. Přestože místa jako Manifesto lákají především mladou českou generaci, viděla jsem zde také skupiny starších lidí, jak si vychutnávají Poké a popíjejí Margaritu. Mohu se zaručit za to, že tato vnitrozemská země je připravena otevřít se novým vůním a chutím z celého světa.Přečíst původní příspěvek
sdílet