zpět na výpis zobrazit další post

Manifesto market je absolutním vítězem ceny  “ZÁKAZNICKÝ ZÁŽITEK”

Manifesto market je absolutním vítězem ceny “ZÁKAZNICKÝ ZÁŽITEK”

Stali jsme se absolutním vítězem ceny Retail of the Year (Obchodník roku), za výjimečný přístup k návštěvníkům! Wohooo!

Manifesto Marke porazil svým promyšleným konceptem orientovaným na zážitek návštěvníků konkurenty na Retail Summitu. Absolutním vítězem se Manifesto stalo hlasováním odborné veřejnosti přímo v místě akce, která se konala 5. února.

V čem spočívá zákaznická zkušenost v Manifestu a přístup našeho zakladatele?  

"V každé fázi designu, kurátorství a koncepce Manifesta máme na paměti naše návštěvníky. Chceme jim vytvořit pohodlí i dát pocit výjimečnosti, vytvořit zážitek, který jim utkví, chceme je inspirovat. Jde nám o to, aby si k našemu místu vytvořili vztah a aby to byla láska na první pohled. Věříme, že unique is the new black," 

„Ani já ani nikdo v týmu na začátku o gastronomii a retailu nic nevěděl. Ale měl jsem přesnou představu, čeho chceme dosáhnout.“ 

Říká Martin Barry, CEO a zakladatel marketu Manifesto. 


Moudrá slova. Nikdy bychom to ale nezvládli bez našeho skvělého Manifesto týmu, který dělá vše proto, aby pro vás byla návštěva Manifesta nezapomenutelná. Proto chceme poděkovat skvělým kuchařům, barmanům, produkčním a vůbec všem, kdo na Manifestu makají. Je to náš společný úspěch. Poslední a to vůbec nejdůležitější poděkování však patří především vám přátelé. Vaše příběhy, zpětná vazba a nadšení, nám pomohla vybudovat opravdu žijící místo s autentickou komunitou. Děkujeme! 

Manifesto je prvním cashless projektem v České republice a zkušenost ze strany zákazníků i prodejců je vysoce pozitivní. Výjimečná je také 360-stupňová promyšlená strategie, od designu přes brand, program, kurátorské pojetí až po komunikaci – každý aspekt podporuje všechny ostatní a ztrácí se linie mezi příčinou a efektem. 

Manifesto Market je dočasný gastronomický a kulturní market, který oživil opuštěné a zanedbané místo v centru Prahy. Skládá se z 27 kontejnerů a nabízí unikátní gastronomické koncepty předních pražských restauratérů, uzpůsobené jako street food. Rovněž se soustředí na kvalitní český design a umění, pořádá filmové projekce, koncerty a vystoupemí djs i lekce přístupné zdarma. Pro zimní období byl upraven jako vánoční trh Manifesto Winter Market a podle Prague City Tourism se stal hlavní atrakcí metropole. Iniciátorem Manifesta je americký krajinářský architekt Martin Barry a nezisková organizace reSITE, která se dlouhodobě zabývá zkvalitňováním veřejného prostoru a prosazuje nejlepší praxi z celého světa, jak vytvářet města příjemná k životu. S úspěchem konceptu přišly nabídky na nové lokality v Česku i zahraničí.


"Manifesto jsem inicioval s neziskovou organizací reSITE a šlo především o experiment s nevyužitým prostorem ve městě. Cíleně jsme usilovali o to, vytvořit dosud chybějící úroveň a kvalitu zážitku, jenž kombinuje vytříbený design, prvotřídní gastronomii a kulturní program.“ 

O soutěži

Soutěž Mastercard Obchodník roku se koná již šestnáctým rokem a o přízeň veřejnosti i odborníků zde bojují ti nejlepší z maloobchodu v celkem dvanácti kategoriích. Jednou ze speciálních kategorií je „Zákaznický zážitek“. Expertní porota v ní nominovala pro rok 2018 tři finalisty: Manifesto Market, MOL Fresh Corner a JIP Východočeská. Manifesto vyšlo ze soutěže jako celkový vítěz. 

sdílet