zpět na výpis zobrazit další post

Španělské tapas v srdci Prahy

Španělské tapas v srdci Prahy

Španělská kultura je rozmanitá a založená na kuchyni, která sbližuje lidi a vytváří vzpomínky.

Hledáte španělskou tapas restauraci v Praze? Avenida Bar La Tapa přivádí španělskou gastronomii do Manifesta. Avenida nabízí širokou škálu tapas z čerstvých španělských surovin. Najdete zde porkmy od jamón ibérico po tortilla de patatas až po nejkvalitnější grilovaná masa. Nabízejí zde také dovážená bílá a červená vína jako Martin Códex nebo José L. Ferrer, díky kterým můžete zažít chuť španělských vinic. Přijďte letos v létě do Manifesta a užijte si slunečné počasí s některými z nejúžasnějších jídel ze Španělska!

 

Španělsko je zemí s významnou gastronomickou tradicí a jedním z jejích hlavních pokrmů jsou tapas. I když jsou tento pokrm rozšířen po celé zemi, každé místo má svůj vlastní způsob přípravy. Co vlastně tapas jsou?

 

 

Zdroj: Avenida Bar La Tapa

 

Tapas jsou definovány jako malé porce různých pokrmů podávaná k pití, obvykle k pivu nebo k vínu. Rozdíly mezi tapas závisí na regionu Španělska. Například na severu země se jim dokonce říká jinak, jako například „pintxos“.

 

Španělsko je země, která se točí kolem jídla. Španělé si umí užít a vychutnat jídlo, a proto je zde stravování považováno za společenskou aktivitu. Jí pomalu a po jídle většinou zůstávají u stolu, aby mohli jídlo strávit a dál si povídat. Tato aktivita se děje ještě častěji v létě, kdy je venku teplo, svítí slunce a nabádá vás to si užít hezké počasí s osvěžujícím nápojem.

 

Tato vášeň pro nápoje a jídlo se projevuje i v médiích. Mnoho filmařů, jako například Almodovar, do svých filmů rád zařazuje tradiční španělské ženy, jídlo a každodenní život. Jeden z jeho nejlepších filmů „Mujer al borde de un ataque de nervios“. Tento film zobrazuje tradiční španělský nápoj „gazpacho“, studená rajčatová polévka obvykle podávaná v létě, kde je použito ke zdrogování jedné z postav díky jeho neodolatelnosti.

 

 

Zdroj: PosterLounge & CineMaterial

 

V dalších moderních španělských pořadech jsou také vyzobrazeny stravovací zvyky Španělů. Filmaři jako například „Los Javis“ vytvořili televizní pořad inspirovaný prací Almodovara. Hlavní postavu představuje žena zvaná „Paquita Salas“, manažerka z neúspěšné reklamní společnosti se silnou vášní pro jídlo. Kdykoli se jí naskytne příležitost, pochutnává si na některých z nejtradičnějších španělských pokrmech a aperiti jako je třeba „churros“.

 

 

Zdroj: Stylelovely & MoviePosters2

 

Mnoho hudebníků se také rozhodlo ukázat španělské tradice ve své hudbě a videích. Například španělský skladatel C. Tangana, který byl velmi oblíbený pro své poslední album „El Madrileño“. V tomto albu uvedl několik hudebních videí, která představují tradiční španělskou kulturu, a samozřejmě je na nich i jídlo.

 

 

Zdroj: Women & Apple Music

 

Ve svém nejnovějším hudebním videu C. Tangana zkoumá koncept “sobremesa" jako kouzlo okamžiku. V přímém překladu sombresa znamená “přes stůl”, vyjadřuje tak dobu po obědě, kdy Španělé u stolu odpočívají povídáním a trávením. Tento okamžik je obvykle doprovázen kávou a moučníkem, slouží jako čas si užívat přítomné atmosféry s rodinou a přáteli.

 

Po těchto znalostech o španělské kultuře je možná čas vyzkoušet nějaké autentické španělské jídlo! Naštěstí na vás Manifesto myslelo. Nyní si můžete vychutnat kousek Španělska a jeho gastronomie v Avenida Bar La Tapa. Vezměte své přátele a zastavte se v Manifestu na skvělou kuchyni i víno z Iberských zemí.

 

 

Manifesto nabízí restaurace a pokrmy z celého světa. Doporučujeme vám podívat se na všechny možnosti na našich webových stránkách. Pokud někdy toužíte po něčem dobrém na zub, Manifesto je tím nejlepším místem, kam vyrazit! Můžete si vychutnat jídlo nejen na místě, ale nabízíme také rozvoz jídla pro ty dny, kdy se vám nikam nechce jít.

 

Autor: Clara Martinez

---------------------------------

Zobrazit všechny Manifesto články

sdílet