zpět na výpis zobrazit další post

Top 10 Manifesto osvěžujících drinků

Top 10 Manifesto osvěžujících drinků

V Praze je horko, jaké nepamatujeme. Manifesto má pro vás hned deset tipů, jak se osvěžit. Koktejly, piva, speciální káva, limonády a vína, vše pocházející z menších rodinných podniků v České republice i zahraničí. Vše připraveno s vášní a dle

V Praze je horko, jaké nepamatujeme. Manifesto má pro vás hned deset tipů, jak se osvěžit. Koktejly, piva, speciální káva, limonády a vína, vše pocházející z menších rodinných podniků v České republice i zahraničí. Vše připraveno s vášní a dle unikátních receptur.


1. Domácí limonády na Manifesto Barech

Naše domácí limonády ze sirupů Piu Piu povznášejí alchymii výroby limonád na umění. Jsou naprosto jednoduché a nepřeslazené. Vyrábějí se z místních sezónně dostupných plodů, a dodají Vám pocit, jako byste upíjeli samotné léto. Dáte si lahodný sladkokyselý rakytník? Osvěžující okurku? Neodolatelnou malinu s bazalkou? Bylinkově chutnající levanduli? Ochutnejte synonymum léta. Vyzkoušíte je všechny.


Kde je najdete? Manifesto Bar, kontejnery 26 a 7!2. A jedinečné koktejly

Nápoje, které se v Manifestu nabízí, nekončí u limonád. Letní koktejlové kreace skýtají něco pro každého. Patříte k milovníkům bourbonu? Pick-Me-Up je letní směsí rakytníku a melounu. Hledáte něco dobrodružnějšího? Vyzkoušejte Gran Torino - Campari s malinami a proseccem je českou variací na italské příchutě. Snažíte se dostihnout nekončící pocit léta? Ochutnejte Vertigo s rumem, levandulí a zázvorem a představte si, že jste stále na dovolené!


Kde je najdete? Manifesto Bar, kotejner 26!3. Řemeslná piva oblíbená u všech Pražanů

Pivo únětických sládků a místními vyhledávané pivo z Vinohradského pivovaru jsou vždy k dispozici točené. Tyto oblíbené pivovary posouvají česká řemeslná piva na novou úroveň. Jestli někdo rozumí pivu, jsou to Češi. Umně nalévané zlaté moky vás v parném dni zcela jistě osvěží. Kromě výše uvedených pivovarů, které jednoznačně kralují, budou představeny i různé minipivovary. Pokaždé když dojde obsah jednoho soudku, bude naražen jiný. Přijďte vyzkoušet co je právě pivem dané chvíle! Nejste-li na pivo, zkuste cider Johannes. Tato rodinná firma vyrábí své nápoje z českých jablek pocházejících z jihočeského města Tábor.


Kde je najdete? Bar Manifesto, kontejner 7 a 17!


 

4. A piva z českých minipivovarů

Průzkum českých minipivovarů tím nemusí končit! Místní pivovarská restaurace Bad Flash nabízí výběr lahvových piv vyhlášených českých i zahraničních sládků. Zkuste třeba Zichovec ze severních Čech. Tento malý pivovar vychází z tradičního českého piva typu pilsner a může se pochlubit i několika odvážnými vzorky. Nakyslá maracuja či guava pro milovníky kyselých piv pod značkou Juicy Lucie (pivo stylu New England IPA) nemá v létě chybu.


Kde je najdete? Manifesto Bar, kontejnery 7 a 17!5. Nabídka vín z podniků Gran Fierro + Wine Food

Bez vína by to nebylo ono. Vyzkoušejte výběr argentinských vín restaurace Gran Fierro. Argentina je proslulá zejména vínem Malbec, to ale není nejlepší volbou pro horký den. Vyzkoušejte proto svěží Torrontés – mladé víno pěstované ve vysoké nadmořské výšce v regionu Mendocino. Plné a ovocné, elegantní a vyvážené, představuje vše, po čem můžete v letním odpoledni toužit. Jeho nejcharakterističtějším rysem je nápadně ovocné aroma a průzračná barva. Hledáte spíše něco živějšího a šumivějšího? Popadněte své přátele a láhev vína Franciacorta nabízeného tržnicí Wine Food. Jde o sekt typu brut vyrobený bio postupem z odrůdy pěstované v lombardském regionu v severní Itálii.A kde je najdete? Gran Fierro v kontejneru 12 a Wine Food v kontejneru 27


Manifesto-Market-best-drinks-poke-haus-lemonades-8509.jpg

6. Sodovka Ramune

Tento osvěžující nápoj se hodí k misce poké z bistra Poké Haus. Poké je havajsko-japonské jídlo, a proto se k němu hodí japonská sodovka. Sladká s citrusovou a téměř květinovou příchutí nepochybně zaujme vaše chuťové pohárky. Asi nejcharakterističtějším rysem tohoto nápoje je design lahve – skleněná nádoba uzavřená kuličkou. Otevřete ji a poté pomůckou dodanou k zátce zatlačíte kuličku dovnitř modrého uzávěru, tím se uvolní gejzír perlivé chuti. Přelijte sodovku přes ledové kostky a vychutnejte si ji. Podobně exotické je perlivé saké! Podobá se proseccu ale je vyrobeno z rýže, nikoli z hroznů, jako ostatně každé saké, jen se spoustou bublinek navíc pro pocit luxusu.


Kde je najdete? Poké Haus, kontejner 117. Zázračná Limonáda

Zázračná limonáda je něco vskutku jedinečného, co se nepodobá ničemu, co jste kdy ochutnali. Vychází z české lásky pro vše bylinné (přínos pro zdraví je prý zaručen) a uspokojí vaši žízeň jakoukoliv příchutí, od maté přes šafrán a čokoládu až po cream sodu, hotové dobrodružství pro chuťové pohárky. Vytvořili je skvělí barmani stojící za nejpovedenějšími brněnskými barovými koncepty. Vytvářejí příchutě z upravených surovin - výtažků, redukcí a nálevů z ovoce bylin a koření – žádná chemie, nikdy! Kde je můžete najít? Vzhledem k jejich nápadným retro etiketám je těžké je minout. Dokonale se snoubí se sendvičem z trhaného vepřového či pastrami podniku Meat Vandals.


Kde je najdete? Meat Vandals, kontejner 38. Limonády Doubleshot

Ti, kdo znají vlajkovou loď tohoto podniku v podobě kávy, vědí, že jejich sezónní nabídka limonád bývá úchvatná – například rebarboro-vanilková, maracujovo-broskvová, a naše nejoblíbenější borůvkovo-kávová. Ano, čtete správně borůvkovo-kávová! Dokonale se doplňující kyselá chuť divokých borůvek a hořké čerstvě pražené kávy tvoří dohromady osvěžující letní požitek, který by vám neměl uniknout. Specialisté v pražení kávy, pražírna Doubleshot, vždycky přijdou s něčím, co vás přiměje k jinému vnímání kávy, a nasměruje vaše chuťové pohárky do jiných končin – tento nápoj není výjimkou. Nemusíte nám slepě důvěřovat, zkuste to sami.


Kde je najdete? Doubleshot, kontejner 9!9. Nitro káva

Tím ale triky tohoto podniku nekončí. Tenhle oblíbený nápoj kávových závisláků cílí na milovníky ledové kávy. Káva louhovaná za studena, podávaná jako Guinness přímo z pípy a sycená dusíkem uspokojí i fanoušky kávy s cukrem a mlékem svou čistou, sametovou chutí a hladkou texturou. Pozorovat ji, jak víří a sedá ve sklenici, je téměř tak uspokojivé jako samotné pití. Kavárna Doubleshot používá zrnka výhradně z Keni. Jsou známá svou silnou, jakoby vinnou nakyslostí a jedinečným charakterem. Abyste si mohli vychutnat typicky ovocnou chuť, pijte tuto kávu bez mléka či cukru. (Zbyde vám místo na Angelato :D) Černá káva přesto není pro vás? Nezoufejte, pořád se tu podávají sladké espresso toniky či klasické ledové latté, které uspokojí klasické letní chutě


Kde? Doubleshot, kontejner 9!10. Sycené Negroni

Příslovečná sklenička před spaním na konci našeho výčtu, jež znamená hattrick pro hlavní kofeinové tvůrce marketu Manifesto, pražírnu Doubleshot, dokazuje, že dovednosti těchto specialistů sahají od dopolední nabídky až k tvorbě aperitivů. Hebká a bohatá variace na klasické italské Negroni je stejnou měrou sladká i hořká, točí se přímo na baru, čemuž odpovídá sametovost nápoje, prostě dokonalý drink po pracovním dni. Dáte si raději něco s kávou? Pokud toho ještě nemáte dost, posuňte svou sycenou kávu ještě o stupínek výš k ledové irské kávě. Je přesně tím, co podle názvu čekáte: klasickým kávovým nápojem „pro dospělé“, přizpůsobeným létu hebkou, sycenou, za studena luhovanou kávou, irskou whisky, dotekem vanilky a smetanou.


Kde? Doubleshot, kontejner 9!Tak to by bylo. V tržnici Manifesto objevíte mnoho způsobů jak zůstat svěží – uvedli jsme jen některé! Máte tu svůj oblíbený nápoj, který jsme do výčtu nezahrnuli? Sdílejte ho! #ManifestoMarket

sdílet