zpět na výpis zobrazit další post

DIY: 6 super tipů na velikonoční dekoraci stolu
sdílet

DIY: 6 super tipů na velikonoční dekoraci stolu

Svíčka z vaječných skořápek

Pro domácnost šetrnou k životnímu prostředí jsou tyto recyklované velikonoční svíčky skvělým způsobem, jak přidat domů slavnostní dekoraci a zároveň použít staré vaječné skořápky. Navíc to můžete spojit s jarní procházkou a přidat první rostlinky, které venku vyrašily. #zerowaste

Svíčka z vajíčkových skořápekFoto Etsy

Jarní mrkvička v láhvi

Jediné, co tady potřebujete, je svazek čerstvé jarní mrkvičky. Ideálně od nějakého místního českého farmáře. Jsou zářivě oranžové a na chuť nejsladší a nejšťavnatější. Na samotnou dekoraci vám stačí jedna až dvě. Ze zbytku můžete připravit svěží jarní menu nebo smoothie, protože jak už říkaly naše maminky, jezte mrkev, je zdravá, bohatá na vitamíny a dobře po ní budete vidět. Dále budete potřebovat láhev od olivového oleje, od vína nebo lahvičku od vypitého koktejlu z Manifesta (nevíme jak u vás, ale u nás se vždycky nějaká najde ;-)). A pak už jen stačí doplnit nějakou zelenou travinou nebo větvičkou. Jednoduchá dekorace, která rozzáří váš stůl. 

Spokojené vajíčko v látkovém ubrousku

Zde je potřeba jen vajíčko (bílé nebo hnědé), kterému téměř vdechnete život dokreslením očí, nosu a pusy. Můžete nakreslit náladu podle toho, jak se zrovna cítíte nebo jak byste se cítit chtěli.  Vejce zabalíte do srolované látky a nahoře stáhnete provázkem nebo stužkou. Nakonec dozdobíte kytičkou nebo větvičkou, kterou najdete v okolí domova, a máte hotovo. Uvidíte, že takové sugestivně namalované vajíčko na talíři vás i vaše hosty nakazí úsměvem.

Jarní kytka v celé své kráse

Taky se vám stává, že zrovna nemáte doma vhodný obal na květináč na kytičku, kterou jste si z milého rozmaru a spontánně koupili cestou domů? Nevěšte hlavu a ukažte svou jarní rostlinu v celé své kráse. Stačí vám skleněná váza nebo jakákoli sklenice od okurek, zelí nebo jakou najdete po ruce. Vyndejte celou rostlinu z původního obalu a vložte ji do sklenice. Pak jen přidejte větévku z jarního keře nebo stromu a máte hotovo. Nezapomeňte jí dát sem tam napít. 

V jednoduchosti jarní krása

Tohle je opravdu, opravdu jednoduchá volba. Stačí kousek látky nebo rovnou ubrousek. Ovažte ho režným provázkem, přidejte něco zeleného a položte na prázdný talíř. A je to. Stolovníci mohou přijít. (Vařit nemusíte, od toho je delivery ;)). 

Žárovka, která zazáří i jako jarní dekorace

Upcycling je jakákoli tvůrčí nebo funkční přeměna starých a nepotřebných věcí a výrobků na něco nového s vyšší užitnou hodnotou, než jakou měl původní výrobek. Ve svém jádru je tento způsob přeměny produktů o úroveň výše nad recyklací. A přesně tak můžete využít i vysvícenou žárovku jako kouzelnou skleněnou nádobu na rostlinné aranže a zavěsit ji nad stůl nebo na okno v kuchyni. Jen s tím sklem opatrně :)

Velikonoce v Manifestu nebudou normální, budou mexické

Ruku na srdce, pro kolik z vás jsou Velikonoce o jídle více než o jaru? Na počasí si vsadit nejde, ale na prostřený stůl ano. Manifesto se letos odvážně pustilo mimo vaječné recepty (protože ty zvládnete sami - a budeme rádi, když se nám pochlubíte). Zelená se guacamole, sýrové nachos voní, po tacos se zeleninou a masem se jen zapráší a flan s tvarohem bude skvělá sladká tečka. Vyberte si z menu pro dva nebo pro čtyři a zkuste, jak chutnají Velikonoce v Mexiku. Speciální jarní menu si můžete kdykoli vyzvednout v Manifestu nebo objednat online přes Dáme jídlo, Wolt nebo Bolt.