zpět na výpis zobrazit další post

Netflix a Manifesto, to žeru
sdílet

Netflix a Manifesto, to žeru

Překrásný podzim hraje všemi barvami a rozsvěcuje výhled z okna našeho bytu. Tak jo, zapálit si svíčky, zachumlat se do deky, zapnout Netflix a k tomu si dát něco dobrého. Tomu já říkám ideální stav! Zpříjemněte si čas strávený doma a nechte si doručit naše speciality přímo ke dveřím svého bytu (jsme na Boltu, Woltu i Dáme jídlo a drinky na Manifesto on Wheels). 

Sama znám moc dobře ten pocit, kdy si pohodlně sleduju seriál, a dala bych si nejraději přesně to jídlo, které se mihne na scéně ve filmu. Nejraději hned, a od všeho trochu. Jak to udělat?  Rozhodla jsme se s vámi podělit o své Netflixové oblíbence a přiřadit je do dvojic s jednotlivými pokrmy z různých kuchyní světa, které se připravují v Manifestu a rozváží až k vám. Propojte všechny smysly při sledování a dotvořte si jedinečný zážitek díky lahodnému jídlu a drinkům, které můžete objednat na shop.manifestomarket.com (použijte promo kód WELOVESVARAK10 a získejte slevu 10 %) 

Netflix v naší anketě na sociálních sítích na plné čáře zvítězil jako vaše oblíbené médium číslo jedna a s našimi tipy máte zaručený program na parádní movie nights a seriálový maraton s hostinou přímo ve svém obýváku, třeba až do Vánoc. 

 

1. LIFE ON OUR PLANET

David Attenborough je už třiadevadesátiletá legenda. Získal si proslulost a respekt tím, jak se nenuceným a nenásilným způsobem snaží šířit osvětu, a to především mezi mladou generací. Věděli jste, že si dokonce ve svém věku založil Instagram, aby se teenagerům dokázal přiblížit? Klobouk dolů za to, a ještě víc za jeho nejnovější filmové dílo s názvem Life on our planet. David vás provede dokumentem, který popisuje nastalou environmentální situaci, do níž jsme se jako lidstvo dostali. Ohlíží se za minulostí, kdy jsme ještě nebyli v takovém maléru, ale podělí se i o své vize a naděje, v něž chce do budoucna věřit. Jsem si jistá, že vás záběry uchvátí a jeho známý hlas strhne. Přinese vám plno netušených informací a postřehů, které vám otevřou oči. Energii ke sledování filmu s touto tematikou skvěle doplní třeba iniciativa stánku The Craft. Tato oblíbená burgrárna se sama zamyslela nad alternativou nadměrné konzumace masa a živočišných produktů a zmírnění dopadu na životní prostředí, a proto přišli s veganskou alternativou. Veganský beyond burger krásně odráží i myšlenku celého Manifesta, které se snaží začlenit udržitelný postoj v co nejvíce různých sférách a chovat se šetrně.

     

 

2. SEX EDUCATION

Co takhle na chvíli vypnout zprávy a dopřát si trochu bezstarostné zábavy? Pokud máte chuť na něco opravdu odlehčeného, nenáročného a oddechového, doporučuju pustit si právě Sex Education. Pravděpodobně vás obohatí spíše vtipem než poznáním, ale zasmát se a odpočinout si je čas od času více než potřeba. Plno bizarních situací a vtipných momentů skvěle doplní pravý nefalšovaný hot dog z restaurace Sausage party. Vyberte si svůj z různých variací a udělejte si pohodový večer, odpoledne nebo rovnou celý den!

  

 

3. AWAY

Away je další novinkou Netflixu. Pokud máte rádi sci-fi, určitě si tady budete libovat. Zároveň má seriál dramatický a romantický nádech, takže si tu každý najde něco svého. Hlavní hrdinkou je Emma (Hilary Swank), která musí opustit svou rodinu a život, aby se účastnila vesmírné výpravy na Mars. Nechte se unést nad Zem nejen zhlédnutím Away, ale i úžasnou italskou kuchyni, kterou vám zprostředkuje Flying Pot. Jak název napovídá, nebude těžké odletět od starostí, které nás tu drží, protože i samotné jejich jídlo je až nebezpečně vesmírně dobré. Jen se pak nezapomeňte vrátit zpátky.

      

 

4. BIG BANG THEORY

Teorie velkého třesku je prostě naprostá klasika, se kterou nikdy nešlápnete vedle, to bez sporu. Legendární humor, který nezestárne ani po 13 letech od svého vydání. Uznávám, že každá z postav Velkého třesku je geniální, ale musíte mi dát za pravdu, že nejsem jediná, kdo měl pro Raje, Inda původem z Dillí, vždycky slabost… „Můžeme se už rozhodnout? Nejenže v Indii hladoví děti, ale jeden Ind hladoví přímo tady," tak pravil a myslím, že nejen já přesně vím, o čem je řeč. Vraťte se zpátky v minulosti u kteréhokoliv z dílů a k tomu si vychutnejte autentickou indickou kuchyni od Nebu, za kterou by se i Raj mohl utlouct a určitě by vám za takové jídlo zulíbal ruce.

      

 

5. THE SIMPSONS

Dobře, dobře, dejme si ještě jednu klasiku, než se posuneme dál. Já osobně jsem na sledování the Simpsons vyrostla a myslím, že nejsem sama. Na jednu stranu naprosto bizarní a šílený animák, kterému ovšem propadli fanoušci po celém světě napříč věkovým spektrem. I při pohledu na nespočet postav, kterých v každém díle s ohledem na dobovou situaci přibývá, Simpsnům nemůžeme upřít jejich hravost a tvůrcům, pro něž je politická korektnost dnem nudy, zatleskat za velmi zostra řezanou satiru. Řežou tak ostře a přesně, smaží tak prudce a vypadají tak žlutě jako stánek Faency Fries. Kdyby Homer znal nejlepší křupavé domácí hranolky z českých brambor v Praze s celou řadou dipů, posypů nebo třeba ty s rozteklým čedarem, zapomněl by na koblihy.  

      

 

6. LAST DANCE

Pro změnu žánru přináším další dokument a tentokrát unikátní biografický snímek Last Dance. Popisuje životní příběh a kariéru basketbalisty Michaela Jordana, pak jeho finální sezónu v NBA. Celý film se jen hemží slavnými osobnostmi (Dennis Rodman, Carmen Electra, ale i třeba Barack Obama nebo Bill Clinton), které znáte nejen z basketbalové sféry. A jelikož se budete dívat na cestu obrovsky úspěšného sportovce, nabízí se k tomu zakousnout se do něčeho výživného a zároveň zdravého. Skvěle mi k tomu sedí moje nejoblíbenější poke bowl z PokéHouse, v misce, jež padne do dlaně přesně jako basketbalový míč. Kombinuje zeleninu, sushi rýži, protein v podobě mořských plodů, ryb nebo veganských přísad, a k tomu některá ze skvěle dochucených omáček a dalších pár komponentů všemu dodávají říz! Po zhlédnutí filmu a vydatném občerstvení se rádi půjdete proskočit někam ven.

      

 

7. THE WITCHER 

Pána prstenů jsme viděli asi všichni – fantastická a napínavá cesta s Frodem do Středozemě, která nás naprosto vtáhla –, ale tenhle příběh už je za námi, i když stále v našich srdcích znovu a znovu ožívá. Teď ovšem nastupuje nová magická fantazie, postavená na úspěšném gamingovém příběhu. Svou tajemnou atmosférou vám původní trilogii poutavých filmů připomene a přenese vás do světa plného kouzel. A na uctění památky Pána prstenů vám tematicky doporučujeme výtečná křupavá kuřecí křídla v geniální marinádě od Lord of the wings!

     

 

8. MONEY HEIST

Už od karantény číslo jedna, kterou jsme prožili na jaře, čekám na další navazující sérii vzrušujícího seriálu španělské produkce. Na jednu stranu bychom Money Heist mohli pospat jako poutavý akčňák, ale pro dumavější diváky nechybí vztahová a úvahová linie. Po zhlédnutí se mnou nezapomeňte sdílet své pocity. Debaty, zda milujeme víc Denvera nebo Ria a jestli jsme víc jako Monica nebo Nairobi, se taly mou oblíbenou činností. Buďte si jisti, že se nebudete chtít odtrhnout ani na záchod, natož do kuchyně. Sáhněte tedy po nabídce mexické kuchyně Alebrijes a vychutnejte si bohaté tacos nebo křupavé nachos s pořádnou porcí guacamole a rozteklého čedaru. I při pouhém výběru, co si objednáte, si procvičíte základy španělštiny, takže se vám určitě nestane, že byste podlehli častému faux-pas a dožadovali se [jalapeňos] nebo [načos polo].

.    

 

9. EMILY IN PARIS

Pokud jste stejně jako já milovali Sex and the City, tohle je pro vás zaručený must-see! Pohádkový příběh, odlehčená atmosféra, nádherné prostředí i lidé… Moje estetické cítění u sledování jen plesá, zároveň dějová linka není vůbec nudná. Pojďte se spolu se mnou a Emily přesunout do kouzelné Paříže, zapomenout na chvíli na problémy kolem a k tomu si vychutnat chutě Francie prostřednictvím delikates z francouzské fusion kuchyně L’Atelier. Jejich specialita, kterou si zamilujete, je risotto, po kterém nebudete chtít jiné! Nalijte si skleničku vína a nechte se unášet na francouzské vlně. 

PS: Emily by si určitě dopřála sladkou tečku na závěr. Nechte se hýčkat a věřte, že i vy si zasloužíte slaďoučký dezert, jako jsou výtečné vafle opět z L'Atelier!

      

 

10. DENÍK BRIDGET JONES

Vánoce jsou za rohem a já se rozhodla tento rok nestresovat. K tomu mě inspirovala má hrdinka Bridget. Doporučuji objednat si zásobu vánočního svařáku shop.manifestomarket.com, usadit se na gauč a podívat se na tuhle klasickou love story, která vás zaručeně rozesměje. A to je důležité. Usmívat se a být nad věcí, stejně jako Bridge i v té nejtrapnějsí situaci. To je motto mých letošních Vánoc. A co vaše? 

  

Pokud jste dočetli až sem a odolali pokušení odběhnout rovnou postit Netflix a ponořit se do světa jednoho ze zmíněných oblíbenců, ještě poslední tip, než stisknete play. Koukněte na stránku Manifesto Delivery, odkud jednoduše objednáte cokoliv, na co máte chuť nebo na shop.manifestomarket.com, kde najdete vaše oblíbenhé drinky (použijte promo kód WELOVESVARAK10 a nákup máte s 10% slevou), a dále už vás při sledování nebude nic rušit.

Mějte se nádherně, užívejte si odpočinkové dny u oblíbených seriálů a nechte se trochu se hýčkat i u sebe doma!