zpět na všechny restaurace zobrazit dalšího prodejce
co najdu v marketu
Kukulkan Taqueria

Kukulkan Taqueria

Taquerias (tacos stánky) jsou základním stavebním kamenem mexického streetfoodu. Tahle prapůvodní pochoutka je tady s lidstvem už nějaký ten pátek a pochutnáváme se ní bez rozdílu společenského postavení. Tohle původem Mayské jídlo za ty roky nabralo spoustu podob a různých kulturních úprav. 


V Kukulkan Taqueria se těšte na tacos jako od mayských babiček. Kuchař Arturo Islas totiž přichází do Manifesta se svým Kukulkan Taqueria konceptem, který se zaměřuje právě na prapůvodní, nezměněné recepty a vy si tak můžete vychutnat tuhle historickou cestu do minulosti pohodlně v Manifestu. Jak Arturo prozradil: vše stojí a padá na původní mayské receptuře omáčky. 


Kukulkan nabízí kromě klasických tacos také tacos de Pot Chuc s chilitomatovou mayskou omáčkou. Tacos de Alambres a Tacos de Arrachera jsou jenom výběrem toho nejlepšího, co tento koncept nabízí. Za ochutnání určitě stojí i salsa omáčka Maya Xni Pec, salsa morita nebo klasické guacamole (ale úplně jinak, než ho znáte). Ke každé porci navíc podle zvyklostí dostanete mexickou rýži a pořádnou porci Fijoles. Přesně tak, jak to má být.


Přijďte do Manifesto Market ochutnat tradiční tacos v podání Kuklukan Taqueria a zažijte pravou chuť mexického streetfoodu. Buen Provecho!!


Seznamte se s šéfkuchařem:

Arturo Islas se narodil a vyrůstal v D.F. v Mexiku. Svoje řemeslo se naučil na ose D.F. Cancun a Spojené Státy. Nyní přichází Arturo se svým unikátním Tacos sosem k nám do Manifesto Market. 

Kukulkan Taqueria

mohlo by se vám líbit

Manifesto - Podívejte se, jaké restaurace najdete na Smíchově

Podívejte se, jaké restaurace najdete na Smíchově

Zjistit více