zpět na všechny restaurace zobrazit dalšího prodejce
co najdu v marketu
Vinohradský pivovar

Vinohradský pivovar

Pivo z Vinohradského pivovaru je součástí gastronomické nabídky Manifesto Marketu od samotného počátku. Stejně jako vloni, i letos nabízíme tradiční nefiltrovaná spodně kvašená piva, ale také stále oblíbenější vrchně kvašená piva. 


Aby naše pivo chutnalo opravdu skvěle, čepujeme ho na Manifesto Marketu výhradně do skla. Zůstává déle čerstvé a déle si uchová správnou teplotu a říz.


Žádné z našich piv není ošetřené filtrací ani pasterizací. Zachovávají si tak svoji čerstvost a chuť.


V nabídce čepovaných piv najdete:


VINOHRADSKÁ 11: je nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu s bohatou vůní Žateckého poloraného červeňáku. Vyznačuje se nižší střední plností a vysokou pitelností. Naši jedenáctku vaříme z plzeňského a mnichovského sladu, z nichž pivo získává krásně slámovou barvu. Obsah alkoholu 4,2 %.


VINOHRADSKÁ 12: je premiový zlatavý ležák, který jsme vařili podle těch nejlepších tradic na tři rmuty. K chmelení jsme použili výhradně Žatecký poloraný červeňák, který svými jedinečnými vlastnostmi pivu dodává jemné aroma s vyváženou hořkostí.


JANTAROVÁ 13: je spodně kvašený speciál jantarové barvy s vyšší plností, sladovou až mírně karamelovou chutí a střední vyrovnanou hořkostí. Třináctku vaříme z plzeňskéhoa karamelového sladu klasickým dvourmutovým způsobem. Harmonickou chuť piva podtrhává chmelení aromatickým Žateckým poloraným červeňákem v kombinaci s „drsnějším“ Premiantem.


IPA 14: je světlé svrchně kvašené speciální pivo s jantarovým zabarvením. Pro výrobu používáme slad Pale ale, mnichovský a karamelový. Použitím karamelového sladu jsme i přes vyšší prokvašení dosáhli střední plnosti, kterou harmonicky doplňuje hořkost chmelu Sládek. Pro vyšší aroma a jsme přidali na konci chmelovaru chmely Amarillo a Cascade, které jsme použili také na chmelení za studena.


APA 12: je světlý, svrchně kvašený speciál s vůní květů a citrusů, kterou pivu dává kombinace amerických chmelů Cascade a Centennial. Pro hořkost jsme zvolili německou odrůdu Magnum. K výrobě jsme použili tři druhy sladu z Čech Bavorska včetně sladu Pale Ale.


O našem sládkovi: 

K Vinohradskému pivovaru neodmyslitelně patří osobnost Jiřího Fišera. Je to náš vrchní sládek a ve Vinohradském pivovaru působí od jeho zprovoznění na podzim roku 2014. Vrchním sládkem se stal v září 2016 a od té doby stojí za výrobou jak tradičních spodně kvašených, tak stále vyhledávanějších svrchně kvašených piv. Jiří absolvoval legendární Střední průmyslovou školu potravinářských technologií v pražském Podskalí, praxi získával nejprve v Pivovaru Dalešice, posléze v Pivovaru u Bulovky, Jihoměstském pivovaru a Krkonošském Medvědu ve Vrchlabí. Jeho odpověď na otázku, proč se stal právě sládkem, je jednoduchá: protože ho nic jiného tolik nebaví a ani nikdy nebavilo. A dělá to skvěle.

Vinohradský pivovar
Vinohradský pivovar
Vinohradský pivovar
Vinohradský pivovar
Vinohradský pivovar

mohlo by se vám líbit

Manifesto - Podívejte se, jaké restaurace najdete na Smíchově

Podívejte se, jaké restaurace najdete na Smíchově

Zjistit více