zpět na výpis zobrazit další post

Sedm úžasných evropských vánočních trhů

Sedm úžasných evropských vánočních trhů

Pár dní do Vánoc

Velké slavnosti, jídlo, sněh... není lepšího období v roce, kdy bychom se znovu cítili jako děti. Vynechání vánočních trhů by byl samozřejmě zločin! Ne, že bychom byli zaujatí (to samozřejmě jsme), ale evropské trhy jsou ten nejlepší způsob jak zachytit tu vánoční atmosféru, vyzkoušet typická zimní jídla, dát si oblíbené svařené víno a vybrat dárky pro své nejbližší. Připravili jsme si pro vás sedm ohromujících evropských trhů, které byste měli určitě navštívit. 

Praha, Česká republika 

Foto: @alexandratakesphotos na Instagramu

Od konce listopadu do konce ledna se Praha stává městem z magické pohádky. Ani ne dva roky staré a Manifesto se již stalo legendou. Winter Markets vytvořily jedinečnou předvánoční atmosféru, a proto odpočítávání do Vánoc může začít. Vše je hlavně o potkávání se svými milovanými, společném trávení času a tvoření nádherných vzpomínek. Kousek od centra města na Florenci a Smíchově, se nachází Manifesto trhy, které musíte navštívit, hlavně kvůli všudypřítomnému jídlu, kulturnímu zážitku, vyhřívaným iglů (se šampaňským Veuve Clicquot, pokud si přejete) nebo hudebním vystoupením. Trhy jsou ideální pro milovníky designu, ponoří vás do jedinečné atmosféry, kterou najdete pouze v Manifestu.
Manifesto se stará o udržitelnost, tudíž si zde svařené víno a horké koktejly, které jste nikdy nezkusili, dáte v místně vyráběných porcelánových hrncích!

Londýn, Velká Británie

Photo: @l.o.n.d.o.n__ on Instagram

Jen těžko můžete porazit Londýn v nabídce nejúžasnějších vánočních trhů. Od těch obrovských ve Winter Wonderlandu až po oslnivý zimní trh South bank. To vše si můžete vychutnat z výšky z London eye nebo si můžete zabruslit na největším kluzišti ve Velké Británii.

Colmar, Francie

Photo: @pba_foto on Instagram

Jiskřivé dekorace a nádherná atmosféra, to je důvod proč Colmarovy trhy jsou tou ideální vánoční destinací. Colmar hostí nejen jeden trh ale rovnou pět, které jsou spojené osvícenou cestou, díky které si můžete naplno vychutnat tuto zimní pohádku.

Bruggy, Belgie

Photo: @dreaminchristmas on Instagram

Vánoce jsou speciální čas roku, kdy se Bruggy, středověké centrum Belgie, stanou nádhernou vánoční destinací. Vánoční trhy se nacházejí přímo v centru města na Tržním náměstí. Můžete si zde dát teplé oplatky, horkou čokoládu nebo slavné belgické pivo.

Drážďany, Německo

Photo credit: @travellingthroughthewo on Instagram

Věděli jste, že drážďanský Striezelmarkt je považován za první skutečný vánoční trh na světě? Drážďany mají nejvíce vánočních trhů z východní části země. Na místních trzích najdete úžasné řezbářství a hrnčířství. Vánoce v Drážďanech nejsou nic menšího než magie!

Vídeň, Rakousko

Photo credit: @living_europeofficial

Vídeňský snový vánoční trh před radnici je nezapomenutelný zážitek. Unikátní pozadí dává tomuto trhu vlastní kouzlo. Každý pátek, sobotu a neděli, zde můžete poslouchat sbory, zpívající vánoční koledy.

Amsterdam, Nizozemsko

Photo credit: @map_of_europe

Trhy v Nizozemsku se stávájí o Vánocích více než místem, kde si můžete koupit jídlo a pití. Stávají se místem, kde můžete trávit čas se svými nejbližšími. Za navštívení určitě stojí Amsterdamsche Kerstmarkt, Funky Xmax Market nebo Ice Village Amsterdam s kluzištěm.Přečíst původní příspěvek
sdílet