zpět na všechny akce zobrazit další event
Mezinárodní den žen | EAT in kino! Frida Kahlo, 08/03

08/03 Mezinárodní den žen | EAT in kino! Frida Kahlo

Oslavte MDŽ skvělým jídlem a pitím u promítání ikonického filmu Frida se Salmou Hayek v hlavních rolích.

Tento strhující film vypráví životní příběh Fridy Kahlo. Extravagantní mexická malířka neochvějně a otevřeně sdílela svůj život s Diegem Riverou, s nímž jako mladá vzala svět umění útokem. Od jejího komplikovaného a trvalého vztahu s učitelem a manželem, přes skandální a kontroverzní milostnou aféru s Leonem Trotským, až k jejím provokativním a romantickým pletkám se ženami, snímek zaznamenává odvážný a nekompromisní život této slavné mexické umělkyně, která se do dějin zapsala také jako politická, umělecká a sexuální revolucionářka. 

???? Mezinárodní den žen je den připomínající boj žen za rovnoprávnost, gendrovou vyrovnanost a za volební právo. Oslavujeme tak úspěchy žen, které byly často přehlíženy a nedoceněny. Bohužel dodnes jsou ženy na spoustu místech stále diskriminovány – ať už na pracovišti, ve škole nebo doma. Pojďme si proto připomenout odvahu a sílu žen a dívek po celém světě 8. března v Manifestu.

Vezměte rodinu a přátelé na kino v Manifestu při příležitosti Mezinárodního dne žen, které není jen o sledování filmu, ale je to parádní večírek, kde si můžete dát nějakou dobrotu až z 13 restaurací, které představují různé světové kuchyně. Na koktejlovém baru Soot si vyberte z bohaté nabídky horkých a studených koktejlů, nových shooters a milovníkům piva jistě neujde náš pivní bar s Plzeňským Prazdrojem a Vinohradskou 11.

???? Film: Frida (2002)
Kdy: úterý 8/3 | 18:30
Vstup: ZDARMA
Jazyk: angličtina s českými titulky

Pokud chcete mít jistotu, že budete mít ty nejlepší místa, můžete si udělat rezervaci na shop.manifestomarket.com.

Mám zájem